O blogu

Cílem je představit tak zvaný NE-RŮST (anglicky degrowth, francouzsky décroissance, španělsky decrecimiento), myšlenkový koncept, který se snaží být funkční a uskutečnitelnou alternativou k současně platnému modelu ekonomického růstu, který v mnoha ohledech selhává.

Blog založili v květnu 2012 Eva Fraňková (Katedra environmentálních studií na FSS Masarykovy univerzity v Brně), František Marčík (o.s. Resilience a EnergyBulletin.cz) a Lenka Parkánová (Oikos Prague).

Textové příspěvky

Blog Udržitelný nerůst je otevřenou autorskou platformou, která vítá příspěvky původní i nepůvodní, překlady, recenze či veškeré další texty, které se ať už přímo či nepřímo vztahují k tématu nerůstu. Jinými slovy, čtenářské příspěvky jsou vítány. Správci blogu si však vyhrazují právo zaslané příspěvky nezveřejnit či před zveřejněním redakčně upravit (redigovat), přičemž korektura se má za samozřejmou.V druhém případě má autor možnost požádat před zveřejněním svého redigovaného článku o autorizaci, musí tak učinit ovšem předtím, než svůj článek zašle. Ostatní redigované příspěvky budou zveřejněny bez autorizace.

Své texty zasílejte na: rustnerust (a) gmail.com

Kontakty na správce blogu

Eva Fraňková – eva.slunicko (a) centrum.cz

František Marčík – resilienceczech (a) gmail.com

Lenka Parkánková – parkanova.l (a) gmail.com

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s